Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till kulturskolans personal. Kulturskolans assistent svarar på allmänna frågor om anmälan, avgifter och scheman. Om du blir sjuk ska du anmäla frånvaro direkt till din lärare eller via ditt iRum i elevsystemet StudyAlong.

Ledning och expedition

Christina Holm, kulturskolechef

Telefon: 08-578 293 89

E-post: christina.holm@tyreso.se

Jennifer Seidefors, assistent

Expeditionstid: mån 9–15.30, tis 10–16.30, ons 8–14.30, tors 10–16.30, fre 8.30–15.00

Telefon: 08-578 291 72

E-post: kulturskolan@tyreso.se

Kulturskolans lärare

Niclas Arn, musiklärare: elbas
Telefon: 070-169 85 59
E-post: niclas.arn@tyreso.se

Felice Branzell, Danslärare: jazzdans

Telefon: 076-650 68 81
E-post: felice.branzell@tyreso.se

Leonard Lövmark, ljud- och ljustekniker, ansvarig för Forellscenen

Telefon: 08-578 293 49
E-post: leonard.lovmark@tyreso.se

Anna Ekman, Musiklärare: sång/sånggrupp

Telefon: 070-169 85 68

E-post: anna.ekman@tyreso.se

Alva Granström, Musiklärare: violin och ensemble

Telefon: 070-169 85 60
E-post: alva.granstrom@tyreso.se

Rickard Gustafsson, Musiklärare: elgitarr, gitarr, rockskola och musikteori

Telefon: 070-169 85 61
E-post: rickard.gustafsson@tyreso.se

Carina Hedberg, Musiklärare: tvärflöjt, piano/keyboard och ensemble
Telefon: 070-169 85 62
E-post: carina.hedberg@tyreso.se

Patrik Hogenäs, Musiklärare: piano/keyboard

Telefon: 0768-50 77 35
E-post: patrik.hogenas@tyreso.se

Jörgen Kristensson, Musiklärare: gitarr och ensemble

Telefon: 070-169 85 65
E-post: jorgen.kristensson@tyreso.se

Kristina Michalkevic, musiklärare: piano/keyboard

Telefon: 070-169 85 58
E-post: kristina.michalkevic@tyreso.se

Susanne Högdahl Holm, Bildlärare

Telefon: 070-169 85 57
E-post: susanne.hogdahlholm@tyreso.se

Tomas Nordebrink, Musiklärare: piano/keyboard

Telefon: 070-344 04 43
E-post: tomas.nordebrink@tyreso.se

Elsa Magnusson, Musiklärare: cello, piano/keyboard och ensemble

Telefon: 070-169 85 67
E-post: elsa.magnusson@tyreso.se

Dana Marouf, Teaterlärare

Telefon: 073-623 70 63
E-post: dana.marouf@tyreso.se

Anders Olsson (Vikarie HT-2019), Musiklärare: slagverk och ensemble

Telefon: 073-693 00 30
E-post: anders.olsson@tyreso.se

Pernilla Petersson, Musiklärare: fagott, blockflöjt, piano och ensemble

Telefon: 070-169 85 71
E-post: pernilla.petersson@tyreso.se

Mandella Bjerking (Vikarie HT-19), Danslärare: dansmix, streetdance

Telefon:
E-post: mandella.bjerking@tyreso.se

Mikael Renliden, Musiklärare: Bleckblås, ensemble och rockskola

Telefon: 070-169 85 73
E-post: mikael.renliden@tyreso.se

Ragnhild Rörlien, Danslärare: jazzdans, modern/nutida, balett och showdans

Telefon: 070-169 85 74
E-post: ragnhild.rorlien@tyreso.se

Anne Aaltonen Samuelson, Musiklärare: kör och sånggrupp

Telefon: 070-169 83 56
E-post: anne.aaltonen.samuelson@tyreso.se

Anders Scherp, Musiklärare: slagverk och ensemble

Telefon: 073-723 00 10
E-post: anders.scherp@tyreso.se

Tom Söderblom (Föräldraledig HT-2019), Musiklärare: slagverk och ensemble

Telefon: 070-355 68 72
E-post: tom.soderblom@tyreso.se

Michael Ullgren, Musiklärare: oboe, klarinett, saxofon och blockflöjt

Telefon: 070-755 48 61
E-post: michael.ullgren@tyreso.se

Johanna Wada, (Vikarie HT-19) Musiklärare: sång/sånggrupp

Telefon: 070-798 45 67

E-post: johanna.wada@tyreso.se

Hans Wallqvist, Musiklärare: gitarr, elgitarr och ensemble

Telefon: 070-169 85 78
E-post: hans.wallqvist@tyreso.se

Lena Wijk, Musiklärare: violin, viola och ensemble

Telefon: 070-169 85 79
E-post: lena.wijk@tyreso.se

Johan Wållberg, Musiklärare: sång/kör

Telefon: 0708-65 65 62
E-post: johan.wallberg@tyreso.se

 

Sidan publicerad av: Patrik Hogenäs
Senast uppdaterad: 26 augusti 2019
Upp

Hitta på sidan