Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till kulturskolans personal. Kulturskolans assistent svarar på allmänna frågor om anmälan, avgifter och scheman. Om du blir sjuk ska du anmäla frånvaro direkt till din lärare eller via ditt iRum i elevsystemet StudyAlong.

Kontaktuppgifter till Kulturskolans ledning och expedition

Ledning och expedition

Christina Holm, kulturskolechef

Telefon: 08-578 293 89

E-post: christina.holm@tyreso.se

Jennifer Benonius, assistent

Expeditionstid: Måndag-torsdag 9-16:30, fredag endast via mejl.

Telefon: 08-578 291 72

E-post: kulturskolan@tyreso.se

Leonard Lövmark, ljud- och ljustekniker, ansvarig för Forellscenen

Telefon: 08-578 293 49 
E-post: leonard.lovmark@tyreso.se

Kontaktuppgifter till Kulturskolans lärare

Kulturskolans lärare

Niclas Arn, musiklärare: elbas
Telefon: 070-169 85 59
E-post: niclas.arn@tyreso.se

Walter Berndtsson, Cirkus

Telefon: 070-284 28 18
E-post: Walter.berndtsson@tyreso.se

Mandella Bjerking (Vikarie VT-21), Danslärare: dansmix, streetdance

Telefon: 070-169 88 65
E-post: mandella.bjerking@tyreso.se

Felice Branzell, Danslärare: jazzdans

Telefon: 076-650 68 81
E-post: felice.branzell@tyreso.se

Alva Granström, Musiklärare: violin och ensemble

Telefon: 070-169 85 60
E-post: alva.granstrom@tyreso.se

Rickard Gustafsson, Musiklärare: elgitarr, gitarr, rockskola och musikteori

Telefon: 070-169 85 61
E-post: rickard.gustafsson@tyreso.se

Carina Hedberg, Musiklärare: tvärflöjt, piano/keyboard och ensemble
Telefon: 070-169 85 62
E-post: carina.hedberg@tyreso.se

Patrik Hogenäs, Musiklärare: piano/keyboard

Telefon: 0768-50 77 35
E-post: patrik.hogenas@tyreso.se

Susanne Högdahl Holm, Bildlärare

Telefon: 070-169 85 57
E-post: susanne.hogdahlholm@tyreso.se

Peter Jägbring, Cirkus

Telefon: 073-627 34 71

E-post: peter.jagbring@tyreso.se

Jörgen Kristensson, Musiklärare: gitarr och ensemble

Telefon: 070-169 85 65
E-post: jorgen.kristensson@tyreso.se

Jessica Lång, Musiklärare: sång, kör, musiklek, musikal och piano
Telefon: 070-1698568

E-post: jessica.lang@tyreso.se

Elsa Magnusson, Musiklärare: cello, piano/keyboard och ensemble

Telefon: 070-169 85 67
E-post: elsa.magnusson@tyreso.se

Dana Marouf, Teaterlärare

Telefon: 073-623 70 63
E-post: dana.marouf@tyreso.se

Kristina Michalkevic, musiklärare: piano/keyboard

Telefon: 070-169 85 58
E-post: kristina.michalkevic@tyreso.se

Tomas Nordebrink, Musiklärare: piano/keyboard

Telefon: 070-344 04 43
E-post: tomas.nordebrink@tyreso.se

Pernilla Petersson, Musiklärare: fagott, blockflöjt, piano och ensemble

Telefon: 070-169 85 71
E-post: pernilla.petersson@tyreso.se

Mikael Renliden, Musiklärare: Bleckblås, ensemble och rockskola

Telefon: 070-169 85 73
E-post: mikael.renliden@tyreso.se

Ragnhild Rörlien, Danslärare: jazzdans, modern/nutida, balett och showdans

Telefon: 070-169 85 74
E-post: ragnhild.rorlien@tyreso.se

Anne Aaltonen Samuelson, Musiklärare: kör och sånggrupp

Telefon: 070-169 83 56
E-post: anne.aaltonen.samuelson@tyreso.se

Anders Scherp, Musiklärare: slagverk och ensemble

Telefon: 073-723 00 10
E-post: anders.scherp@tyreso.se

Tom Söderblom, Musiklärare: slagverk och ensemble

Telefon: 070-355 68 72
E-post: tom.soderblom@tyreso.se

Michael Ullgren, Musiklärare: oboe, klarinett, saxofon och blockflöjt

Telefon: 070-755 48 61
E-post: michael.ullgren@tyreso.se

Hans Wallqvist, Musiklärare: gitarr, elgitarr och ensemble

Telefon: 070-169 85 78
E-post: hans.wallqvist@tyreso.se

Lena Wijk, Musiklärare: violin, viola och ensemble

Telefon: 070-169 85 79
E-post: lena.wijk@tyreso.se

Johan Wållberg, Musiklärare: sång/kör

Telefon: 0708-65 65 62
E-post: johan.wallberg@tyreso.se


Sidan publicerad av: Patrik Hogenäs
Senast uppdaterad: 16 februari 2021

Hitta på sidan