Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till kulturskolans personal. Kulturskolans assistent svarar på allmänna frågor om anmälan, avgifter och scheman. Om du blir sjuk ska du anmäla frånvaro direkt till din lärare eller via ditt iRum i elevsystemet StudyAlong.

Kontaktuppgifter till Kulturskolans ledning och expedition

Ledning och expedition

Christina Holm, kulturskolechef

Telefon: 08-578 293 89

E-post: christina.holm@tyreso.se

Carolina Virtala, administratör

Expeditionstid: Måndag-torsdag 9-16:30, fredagar 9-15:00

Telefon: 08-578 291 72

E-post: kulturskolan@tyreso.se

Rickard Monsen, ljud- och ljustekniker, ansvarig för Forellscenen

Telefon: 08-578 293 49 
E-post: rickard.monsen@tyreso.se

Kontaktuppgifter till Kulturskolans lärare

Kulturskolans lärare

Niclas Arn, Musiklärare: elbas
Telefon: 070-169 85 59
E-post: niclas.arn@tyreso.se

Jennifer Bergsten, Bildlärare
Telefon:
E-post: jennifer.bergsten@tyreso.se

Mandella Bjerking Danslärare: dansmix, streetdance, dans för barn med särskilda behov.

Telefon: 070-169 88 65
E-post: mandella.bjerking@tyreso.se

Felice Branzell, Danslärare: jazzdans (Föräldraledig vt-22)

Telefon: 076-650 68 81
E-post: felice.branzell@tyreso.se

Maria Enarsson, Danslärare, dansmix och ministreet
Telefon: 072-403 11 70

E-post: maria.enarsson@tyreso.se

Rickard Gustafsson, Musiklärare: elgitarr, gitarr, rockskola och musikteori

Telefon: 070-169 85 61
E-post: rickard.gustafsson@tyreso.se

Carina Hedberg, Musiklärare: tvärflöjt, piano/keyboard och ensemble
Telefon: 070-169 85 62
E-post: carina.hedberg@tyreso.se

Matilda Hellgren, Cirkus och jazzdans (Vikarie vt-22)

Telefon: 070-869 59 26
E-post: matilda.hellgren@tyreso.se

Patrik Hogenäs, Musiklärare: piano/keyboard

Telefon: 0768-50 77 35
E-post: patrik.hogenas@tyreso.se

Susanne Högdahl Holm, Bildlärare

Telefon: 070-169 85 57
E-post: susanne.hogdahlholm@tyreso.se

Tsenguun Jargal, Cirkuspedagog

Telefon: 073-7558054

E-post: tsenguun.jargal@tyreso.se

Cassandra Jenner, Musiklärare: sång och sånggrupp

Telefon: 070-992 07 21
E-post: cassandra.jenner@tyreso.se

Kajsa Johansson, Musiklärare: fiol, vikarie vt-22

E-post: karin.johansson@tyreso.se

Jörgen Kristensson, Musiklärare: gitarr och ensemble

Telefon: 070-169 85 65
E-post: jorgen.kristensson@tyreso.se

Samuel Lindell, Musiklärare, piano/keyboard
Telefon: 073-688 71 59
E-post: samuel.lindell@tyreso.se

Jessica Lång, Musiklärare: sång, kör, musiklek, musikal och piano
Telefon: 070-1698568

E-post: jessica.lang@tyreso.se

Elsa Magnusson, Musiklärare: cello, piano/keyboard och ensemble

Telefon: 070-169 85 67
E-post: elsa.magnusson@tyreso.se

Dana Marouf, Teaterlärare

Telefon: 073-623 70 63
E-post: dana.marouf@tyreso.se

Tomas Nordebrink, Musiklärare: piano/keyboard

Telefon: 070-344 04 43
E-post: tomas.nordebrink@tyreso.se

Pernilla Petersson, Musiklärare: blockflöjt, klarinett, saxofon, fagott, oboe och ensemble

Telefon: 070-169 85 71
E-post: pernilla.petersson@tyreso.se

Mikael Renliden, Musiklärare: bleckblås, ensemble och rockskola

Telefon: 070-169 85 73
E-post: mikael.renliden@tyreso.se

Ragnhild Rörlien, Danslärare: jazzdans, modern/nutida, balett och showdans

Telefon: 070-169 85 74
E-post: ragnhild.rorlien@tyreso.se

Anders Scherp, Musiklärare: slagverk och ensemble

Telefon: 073-723 00 10
E-post: anders.scherp@tyreso.se

Annica Sjögren, Filmlärare
Telefon: 076-594 46 15
E-post: annica.sjogren@tyreso.se

Tom Söderblom, Musiklärare: slagverk och ensemble (Tjänstledig VT22)

Telefon: 070-355 68 72
E-post: tom.soderblom@tyreso.se

Hans Wallqvist, Musiklärare: gitarr, elgitarr och ensemble

Telefon: 070-169 85 78
E-post: hans.wallqvist@tyreso.se

Lena Wijk, Musiklärare: violin, viola och ensemble

Telefon: 070-169 85 79
E-post: lena.wijk@tyreso.se

Sebastian Willnerth, Teater

Telefon:
E-post: sebastian.willnerth@tyreso.se

Mikael Wikman, Musiklärare: slagverk och ensemble (Vikarie VT22)

Telefon: 070-8959509

E-post: mikael.desselbergerwikman@tyreso.se

Johan Wållberg, Musiklärare: sång/kör

Telefon: 0708-65 65 62
E-post: johan.wallberg@tyreso.se


Sidan publicerad av: Patrik Hogenäs
Senast uppdaterad: 26 september 2022

Hitta på sidan