Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till kulturskolans personal. Kulturskolans assistent svarar på allmänna frågor om anmälan, avgifter och scheman. Om du blir sjuk ska du anmäla frånvaro direkt till din lärare eller via ditt iRum i elevsystemet StudyAlong.

Ledning och expedition

Christina Holm, kulturskolechef

Telefon: 08-578 293 89

E-post: christina.holm@tyreso.se

Jennifer Seidefors, assistent, expeditionstid: mån 9-15.30, tis 10-16.30
ons 8-14.30, tors 10-16.30, fre 8.30-15.00.

Telefon: 08-578 291 72

E-post: kulturskolan@tyreso.se

Kulturskolans lärare

Niclas Arn, musiklärare: elbas
Telefon: 070-169 85 59länk till annan webbplats
E-post: niclas.arn@tyreso.se

Felice Branzell, Danslärare: jazzdans

Telefon: 076-650 68 81länk till annan webbplats
E-post: felice.branzell@tyreso.se

Leonard Lövmark, ljud- och ljustekniker, ansvarig för Forellscenen

Telefon: 08-578 293 49länk till annan webbplats
E-post: leonard.lovmark@tyreso.se

Anna Ekman, Musiklärare: sång/sånggrupp

Telefon: 070-169 85 68länk till annan webbplats

E-post: anna.ekman@tyreso.se

Alva Granström, Musiklärare: violin och ensemble

Telefon: 070-1698560
E-post: alva.granstrom@tyreso.se

Rickard Gustafsson, Musiklärare: elgitarr, gitarr, rockskola

Telefon: 070-169 85 61länk till annan webbplats
E-post: rickard.gustafsson@tyreso.se

Carina Hedberg, Musiklärare: tvärflöjt, piano/keyboard och ensemble
Telefon: 070-169 85 62länk till annan webbplats
E-post: carina.hedberg@tyreso.se

Patrik Hogenäs, Musiklärare: piano/keyboard

Telefon: 0768-50 77 35länk till annan webbplats
E-post: patrik.hogenas@tyreso.se

Jörgen Kristensson, Musiklärare: gitarr och ensemble

Telefon: 070-169 85 65länk till annan webbplats
E-post: jorgen.kristensson@tyreso.se

Kristina Michalkevic, musiklärare: piano/keyboard

Telefon:
E-post: kristina.michalkevic@tyreso.se

Tina Norstedt (Vikarie HT 2018), Bildlärare

Telefon: 070-169 85 57
E-post: tina.norstedt@tyreso.se

Tomas Nordebrink, Musiklärare: piano/keyboard

Telefon: 070-344 04 43länk till annan webbplats
E-post: tomas.nordebrink@tyreso.se

Carolina Nylund (tjänstledig HT 2018), Bildlärare

Telefon: 070-169 85 57länk till annan webbplats
E-post: carolina.nylund@tyreso.se

Elsa Magnusson, Musiklärare: cello, piano/keyboard och ensemble

Telefon: 070-169 85 67länk till annan webbplats
E-post: elsa.magnusson@tyreso.se

Dana Marouf, Teaterlärare

Telefon: 073-623 70 63länk till annan webbplats
E-post: dana.marouf@tyreso.se

Anders Olsson (Vikarie HT 2018), Musiklärare: slagverk och ensemble

Telefon: 073-693 00 30
E-post: anders.olsson@tyreso.se

Pernilla Petersson, Musiklärare: fagott, blockflöjt, piano och ensemble

Telefon: 070-169 85 71länk till annan webbplats
E-post: pernilla.petersson@tyreso.se

Isabelle Ragnarsson (Vikarie HT 18), Danslärare: dansmix, streetdance

Telefon: 070-286 77 84
E-post: isabelle.ragnarsson@tyreso.se

Mikael Renliden, Musiklärare: Bleckblås, ensemble och rockskola

Telefon: 070-169 85 73länk till annan webbplats
E-post: mikael.renliden@tyreso.se

Ragnhild Rörlien, Danslärare: jazzdans, modern/nutida, balett och showdans

Telefon: 070-169 85 74länk till annan webbplats
E-post: ragnhild.rorlien@tyreso.se

Anne Aaltonen Samuelson, Musiklärare: kör, sånggrupp, musikteori

Telefon: 070-169 83 56länk till annan webbplats
E-post: anne.aaltonen.samuelson@tyreso.se

Anders Scherp, Musiklärare: slagverk och ensemble

Telefon: 073-723 00 10länk till annan webbplats
E-post: anders.scherp@tyreso.se

Tom Söderblom (Föräldraledig HT 2018), Musiklärare: slagverk och ensemble

Telefon: 070-355 68 72länk till annan webbplats
E-post: tom.soderblom@tyreso.se

Michael Ullgren, Musiklärare: oboe, klarinett, saxofon och blockflöjt

Telefon: 070-755 48 61länk till annan webbplats
E-post: michael.ullgren@tyreso.se

Johanna Wada, (Vikarie HT 18 och VT 19) Musiklärare: sång/sånggrupp

Telefon: 070-798 45 67

E-post: johanna.wada@tyreso.se

Hans Wallqvist, Musiklärare: gitarr, elgitarr och ensemble

Telefon: 070-169 85 78länk till annan webbplats
E-post: hans.wallqvist@tyreso.se

Lena Wijk, Musiklärare: violin, viola och ensemble

Telefon: 070-169 85 79länk till annan webbplats
E-post: lena.wijk@tyreso.se

Johan Wållberg, Musiklärare: sång/kör

Telefon:
E-post: johan.wallberg@tyreso.se

Sidan publicerad av: Annika Jokiranta
Senast uppdaterad: 15 oktober 2018
Upp

Hitta på sidan