Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till ledningen, expeditionen, lärarna och övrig personal på Tyresö gymnasium. Besöksadress, gymnasiets officiella e-postadress med mera finns i den gröna kontaktrutan upptill på sidan.

Expeditionens ordinarie öppettider under höstterminen:

  • Måndag–torsdag kl 08.00–16.30
  • Fredagar kl 08.00–15.30

Telefonnumret är 08-578 299 40.


Ledning

Lena Beskow, rektor
Tel: 070-488 90 58, e-post: lena.beskow@tyreso.se

Linda Seman, biträdande rektor
Tel: 070-488 99 48, e-post: linda.seman@tyreso.se

Petra Jonasson, biträdande rektor
Tel: 070-488 99 20, e-post: petra.jonasson@tyreso.se

Expedition

Officiell e-post gymnasiet: gymnasium@tyreso.se

Alli Darwich och Jesse Lewis, reception
e-post: alli.darwich@tyreso.se och jesse.lewis@tyreso.se
Tel: 08-578 299 40

Gunilla Johansson Henriksson, administratör
Tel: 08-578 299 10, e-post: gunilla.johanssonhenriksson@tyreso.se

Christine Blom, administratör
Tel: 08-578 297 47, e-post: christine.blom@tyreso.se

Kristina Sulander, ekonomiassistent

Tel: 08-578 299 86, e-post: kristina.sulander@tyreso.se



Elevhälsa och studievägledning

Katarina Rosenhall, skolsköterska
Tel: 08-5782 99 43, e-post: katarina.rosenhall@tyreso.se

Pia Svendsen, skolkurator
Tel: 08-5782 99 46, e-post: pia.svendsen@tyreso.se

Karin Benchimol, skolsköterska. Anträffbar hela tisdag samt fredag förmiddag. E-post: karin.benchimol@tyreso.se

Ann-Sofie Sundholm, specialpedagog för elever på de nationella programmen.

Tel: 070-1698853, e-post: ann-sofie.sundholm@tyreso.se

Marie Thörn, speciallärare för elever på de nationella programmen.

Tel: 070-488 99 69, e-post: marie.thorn@tyreso.se

Urban Fredriksson, studie-och yrkesvägledare för de nationella programmen och introduktionsprogrammet Programinriktat val
Tel: 08-5782 99 68, e-post: urban.fredriksson@tyreso.se

Under tillsättning, studie- och yrkesvägledare för Individuellt alternativ, Språkintroduktion, Yrkesintroduktion och Gymnasiesärskolan



Vaktmästeri

Vaktmästeriet, e-post : tygvaktmastare@tyreso.se

Rickard Andersson, vaktmästare
Tel: 08-578 299 32, e-post uno.rickard.andersson@tyreso.se

Robin Brusewitz, vaktmästare
Tel: 08-578 299 50, e-post: Robin.KarlssonBrusewitz@tyreso.se

Kjell Åke Nilsson, dator- och IT-support

Tel: 070-488 99 14 , e-post: kjell-ake.nilsson@tyreso.se

Sidan publicerad av: Susanna Dafgård
Senast uppdaterad: 11 oktober 2019
Upp

Hitta på sidan