Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till ledningen, expeditionen, lärarna och övrig personal på Tyresö gymnasium.
Receptionen är öppen måndag-torsdag kl 08.00-16.30 samt fredagar 08.00-15.30. Telefonnumret är 08-578 299 40.


Ledning

Lena Beskow, rektor
Tel: 070-488 90 58, e-post: lena.beskow@tyreso.se

Linda Seman, biträdande rektor
Tel: 070-488 99 48, e-post: linda.seman@tyreso.se

Expedition

Officiell e-post gymnasiet: gymnasium@tyreso.se

Alli Darwich och Åke Karlsson, reception
e-post: alli.darwich@tyreso.se och ake.karlsson@tyreso.se
Tel: 08-578 299 40,

Gunilla Johansson Henriksson, administratör
Tel: 08-578 299 10, e-post: gunilla.johanssonhenriksson@tyreso.se

Christine Blom, administratör
Tel: 08-578 297 47, e-post: christine.blom@tyreso.se

Kristina Sulander, ekonomiassistent

Tel: 08-578 299 86, e-post: kristina.sulander@tyreso.se

 ​

Elevhälsa och studievägledning

Katarina Rosenhall, skolsköterska
Tel: 08-5782 99 43, e-post: katarina.rosenhall@tyreso.se

Pia Svendsen, skolkurator
Tel: 08-5782 99 46, e-post: pia.svendsen@tyreso.se

Yvonne Hejlesen Fuentes, skolkurator för elever på Individuella programmet, IM inkl språkintroduktion.

Tel: 070-488 99 09, e-post: yvonne.hejlesenfuentes@tyreso.se

Karin Benchimol, skolsköterska. Anträffbar hela tisdag samt fredag förmiddag. E-post: karin.benchimol@tyreso.se

Liselotte Kihlström, specialpedagog för elever på de nationella programmen.

Tel: 070-488 99 17, e-post: liselotte.kihlstrom@tyreso.se

Tobias Enström, speciallärare för elever på de nationella programmen.

Tel: 070-488 99 69, e-post: tobias.enstrom@tyreso.se

Urban Fredriksson, studie- och yrkesvägledare för de nationella programmen.
Tel: 08-5782 99 68, e-post: urban.fredriksson@tyreso.se

Sofia Lindgren, studie- och yrkesvägledare för Introduktionsprogrammen och Gymnasiesärskolan.
Tel: 073-092 90 12, e-post: sofia.lindgren@tyreso.se

 

Vaktmästeri

Vaktmästeriet, e-post : tygvaktmastare@tyreso.se

Rickard Andersson, vaktmästare
Tel: 08-578 299 32, e-post uno.rickard.andersson@tyreso.se

Anders Lindgren, vaktmästare
Tel: 08-578 299 50, e-post: anders.lindgren@tyreso.se

Kjell Åke Nilsson, dator- och IT-support

Tel: 070-488 99 14 , e-post: kjell-ake.nilsson@tyreso.se

 

Övrig personal

Länk till personallistan

Sidan publicerad av: Susanna Dafgård
Senast uppdaterad: 13 september 2018
Upp

Hitta på sidan