Tyck till om tyreso.se
Till tyreso.se

Kontaktlista

Här hittar du telefonnummer och e-postadresser till all personal.

Rektor
Tina Bennet
08-578 270 25
tina.bennet@tyreso.se

Bitr. rektor
Kristina Mikler-Urbas
08-578 294 53
krystyna.mikler-urbas@tyreso.se

Intendent
Katherine Graf
08-578 290 77
katherine.graf@tyreso.se 

Skolsköterska
Susanne Bergholm
08-578 290 93
susanne.bergholm@tyreso.se 

Skolpsykolog
Gibresca D´Ciofalo
08-578 290 83
gibresca.dciofolo@tyreso.se 

Kurator
Marie Harg
08-070-169 87 15
marie.harg@tyreso.se 

Vaktmästare
Henrik Delang
08-578 290 70
Jorge.abarcasantibanez@tyreso.se 

Kökschef
Tapani Parvisto
08-578 290 94
tapani.parvisto@tyreso.se 

Förskoleklass

070-169 81 92

Paula Karlsson
paula.karlsson@utb.tyreso.se

Elisabeth Bergendahl
aelisabeth.bergendahl@utb.tyreso.se   

 

Årskurs 1

Amrita Kasumovic
070-488 90 39
amrita.kasumovic@utb.tyreso.se 

Marie Nilsson
070-169 81 89
marie.nilsson@utb.tyreso.se

Anna Engelmark Ahlberg 
070-
anna.engelmark@utb.tyreso.se

Årskurs 2

Marjane Mostafaloo
070-169 89 97
marjane.mostafaloo@utb.tyreso.se 

Gro Brask 
070-
gro.brask@utb.tyreso.se

Ann Björklund
070-
ann.bjorklund@utb.tyreso.se

Årskurs 3

Linda Bruzelius
070-169 85 85
linda.bruzelius@utb.tyreso.se 

Sofie Ohlin
070-169 85 87
sofie.ohlin@utb.tyreso.se

Susanna Marin
070-169 81 21
susanna.marin@utb.tyreso.se

Årskurs 4

Jens Blossner 
070-
jens.blossner@utb.tyreso.se

Jennifer Eriksson
070-169 81 22
jennifer.eriksson@utb.tyreso.se 

Årskurs 5

Sofia Brännmark Anderson
070-488 90 47
sofia.brannmark.anderson@utb.tyreso.se

Peter Jansson
070-169 84 87
peter.jansson02@utb.tyreso.se

Camilla Sellergren 
070-169 81 89
camilla.sellergren@utb.tyreso.se

Årskurs 6

Linn Brynolf
linn.brynolf@utb.tyreso.se 

Veronica Horn
070-169 84 80
veronica.horn@utb.tyreso.se 

Sylwia Pettersson
070-488 90 94
sylwia.pettersson@utb.tyreso.se

Studio(f-3)

Agnetha Eriksson
070-488 93 39
agnetha.eriksson@utb.tyreso.se

Björn Nyström
bjorn.nystrom@utb.tyreso.se 

Studio(4-6)

Nicki Johansson
070-488 95 61
nicki.johansson@utb.tyreso.se

Annika Vretinger
070-488 90 88
annika.vretinger@utb.tyreso.se

Svenska som andra språk

Sylwia Pettersson
070-488 90 94
sylwia.pettersson@utb.tyreso.se

Anna Engelmark Ahlberg 
070-
anna.engelmark@utb.tyreso.se

Specialpedagog/elevårdssamordnare

Marina Riise
070-
.marina.riise@utb.tyreso.se 

Idrott

Fernando Brito
070-488 94 90
fernando.brito@utb.tyreso.se

Trä- och metallslöjd

Suzan Habib
070-169 82 03
suzan.habib@utb.tyreso.se

Textilslöjd

Emelie Ronnebro
070-169 84 86
emelie.ronnebro@utb.tyreso.se

Musik

Alexander Bergström
alexander.bergstrom@utb.tyreso.se

 

Fritidshem Sjöhästarna/Förskoleklass 
Telefontid 13:30-16:30
070-169 81 92 

Paula Karlsson
paula.karlsson@utb.tyreso.se 

Elisabeth Bergendahl
elisabeth.bergendahl@utb.tyreso.se

Billy Näslund Sköld
billy.skold@utb.tyreso.se

Jimmy Kemi
jimmy.kemi@utb.tyreso.se 

Niclas Afzelius
niclas.afzelius@utb.tyreso.se

Fritidshem Hajarna

Telefontid 13:30-16:30
070-169 81 90

Sebastian Leon
sebastian.valderrama@utb.tyreso.se 

Tina Johansson
tina.johansson@utb.tyreso.se  

Seja Belarbi 
seija.belarbi@utb.tyreso.se

Mirian Kammen
mirian.kammen@utb.tyreso.se 

Fritidshem Delfinerna

Öppning- och stängningsavdelning,
Telefontid 13:30-18:30
070-169 81 34 

Stefan Brynolf
stefan.brynolf@utb.tyreso.se  

Richard Jansson
richard.jansson@utb.tyreso.se 

Marie Bergkvist
marie.bergkvist@utb.tyreso.se 

 Leo Schultze Ramos
leonardo.ramos@utb.tyreso.se

Joakim Månbris
joakim.manbris@utb.tyreso.se 

Fritidshem Bläckfiskarna
Telefontid 13:30-16:30
070-488 97 79

Christian Altmann
christian.altmann@utb.tyreso.se

Björn Nyström
bjorn.nystrom@utb.tyreso.se 

 

 


Publicerad av: Katherine Graf

Senast uppdaterad: 2017-07-20

Högermeny