Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till ledningen, expeditionen, lärarna och övrig personal på Tyresö gymnasium. Besöksadress, gymnasiets officiella e-postadress med mera finns i den gröna kontaktrutan upptill på sidan.

Expeditionens ordinarie öppettider under höstterminen:

  • Måndag–torsdag kl 08.00–16.30
  • Fredagar kl 08.00–15.30

Telefonnumret är 08-578 299 40.

 

Ledning

Lena Beskow, rektor
Tel: 070-488 90 58, e-post: lena.beskow@tyreso.se

Petra Jonasson, biträdande rektor för de nationella programmen
Tel: 070-488 99 20, e-post: petra.jonasson@tyreso.se

Petronella Lundberg, biträdande rektor för Gymnasiesärskolan och Individuella programmet
Tel 070-488 99 48, e-post: petronella.lundberg@tyreso.se

Expedition

Officiell e-post gymnasiet: gymnasium@tyreso.se

Sandra Jansson, reception
Tel: 08-578 299 40, e-post: sandra.jansson@tyreso.se

Gunilla Johansson Henriksson, administratör
Tel: 08-578 299 10, e-post: gunilla.johanssonhenriksson@tyreso.se

Christine Blom, administratör
Tel: 08-578 297 47, e-post: christine.blom@tyreso.se

Kristina Sulander, ekonomiassistent

Tel: 08-578 299 86, e-post: kristina.sulander@tyreso.se



Elevhälsa och studievägledning

Olga Yoo, skolsköterska
Tel: 08-5782 99 43, e-post: olga.yoo@tyreso.se

Pia Svendsen, skolkurator för EE (Energiprogrammet), BA (Bygg och anläggning), FT (Fordon och transport), Gymnasiesärskolan.
Tel: 08-5782 99 46, e-post: pia.svendsen@tyreso.se

Sanaz Arnimo, skolkurator för FS (Hantverksprogrammet inriktning frisör och stylist), HT (Hotell och turism), IM (Individuella programmet)
Tel: 08-5782 99 09, e-post: sanaz.arnimo@tyreso.se

Ann-Sofie Sundholm, specialpedagog för elever på de nationella programmen.

Tel: 070-169 88 53, e-post: ann-sofie.sundholm@tyreso.se

Marie Thörn, speciallärare för elever på de nationella programmen.

Tel: 070-488 99 69, e-post: marie.thorn@tyreso.se

Urban Fredriksson, studie-och yrkesvägledare för de nationella programmen och Programinriktat val
Tel: 08-5782 99 68, e-post: urban.fredriksson@tyreso.se

Katarina Karlquist, studie- och yrkesvägledare för introduktionsprogrammet, Individuellt alternativ, Språkintroduktion, Yrkesintroduktion och Gymnasiesärskolan
Tel: 073-092 90 12, e-post: katarina.karlquist​@tyreso.se



Vaktmästeri

Vaktmästeriet, e-post : tygvaktmastare@tyreso.se

Rickard Andersson, vaktmästare - Sjukskriven
Tel: 08-578 299 32, e-post uno.rickard.andersson@tyreso.se

Mats Sjönell, vaktmästare
Tel: 08-578 299 50, e-post: mats.sjonell@tyreso.se

Kjell Åke Nilsson, dator- och IT-support

Tel: 070-488 99 14 , e-post: kjell-ake.nilsson@tyreso.se

Sidan publicerad av: Lars Fuglesang
Senast uppdaterad: 7 mars 2018
Upp

Hitta på sidan