Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till kulturskolans personal. Kulturskolans assistent svarar på allmänna frågor om anmälan, avgifter och scheman. Om du blir sjuk ska du anmäla frånvaro direkt till din lärare eller via ditt iRum i elevsystemet StudyAlong.

Ledning och expedition

Christina Holm, kulturskolechef

Telefon: 08-578 293 89

E-post: christina.holm@tyreso.se

Jennifer Seidefors, assistent, expeditionstid: mån 9-15.30, tis 10-16.30
ons 8-14.30, tors 10-16.30, fre 8.30-15.00.

Telefon: 08-578 291 72

E-post: jennifer.seidefors@tyreso.se

Kulturskolans lärare

Niclas Arn, musiklärare: elbas
Telefon: 070-169 85 59
E-post: niclas.arn@tyreso.se

Annika Dandanell, musiklärare: piano/keyboard

Telefon: 070-169 85 58
E-post: annika.dandanell@tyreso.se

Peter Degerfeldt, ljud- och ljustekniker, ansvarig för Forellscenen

Telefon: 08-578 293 49
E-post: peter.degerfeldt@tyreso.se

Anna Ekman, Musiklärare: sång/sånggrupp

Telefon: 070-169 85 68

E-post: anna.ekman@tyreso.se

Cecilia Gustafsson, Musiklärare: violin och ensemble

Telefon: 070-169 85 60
E-post: cecilia.gustafsson@tyreso.se

Rickard Gustafsson, Musiklärare: elgitarr, gitarr, rockskola

Telefon: 070-169 85 61
E-post: rickard.gustafsson@tyreso.se

Carina Hedberg, Musiklärare: tvärflöjt, piano/keyboard och ensemble
Telefon: 070-169 85 62
E-post: carina.hedberg@tyreso.se

Patrik Hogenäs, Musiklärare: piano/keyboard

Telefon: 0768-50 77 35
E-post: patrik.hogenas@tyreso.se

Anneli Jupither, Musiklärare: sång/kör

Telefon: 070-488 04 79
E-post: anneli.jupither@tyreso.se

Jörgen Kristensson, Musiklärare: gitarr och ensemble

Telefon: 070-169 85 65
E-post: jorgen.kristensson@tyreso.se

Tomas Nordebrink, Musiklärare: piano/keyboard

Telefon: 070-3440443
E-post: tomas.nordebrink@tyreso.se

Carolina Nylund, Bildlärare

Telefon: 070-169 85 57
E-post: carolina.nylund@tyreso.se

Elsa Magnusson, Musiklärare: cello, piano/keyboard och ensemble

Telefon: 070-169 85 67
E-post: elsa.magnusson@tyreso.se

Dana Marouf, Teaterlärare

Telefon: 073-623 70 63
E-post: dana.marouf@tyreso.se

Pernilla Petersson, Musiklärare: fagott, blockflöjt, piano och ensemble

Telefon: 070-169 85 71
E-post: pernilla.petersson@tyreso.se

Felice Branzell, Danslärare: dansmix, jazzdans

Telefon: 076-650 68 81
E-post: felice.branzell@tyreso.se

Mikael Renliden, Musiklärare: Bleckblås, ensemble och rockskola

Telefon: 070-169 85 73
E-post: mikael.renliden@tyreso.se

Ragnhild Rörlien, Danslärare: jazzdans, modern/nutida, balett och showdans

Telefon: 070-169 85 74
E-post: ragnhild.rorlien@tyreso.se

Anne Aaltonen Samuelson, Musiklärare: kör, sånggrupp, musikteori

Telefon: 070-169 83 56
E-post: anne.aaltonen.samuelson@tyreso.se

Anders Scherp, Musiklärare: slagverk och ensemble

Telefon: 073-723 00 10
E-post: anders.scherp@tyreso.se

Tom Söderblom, Musiklärare: slagverk och ensemble

Telefon: 070-355 68 72
E-post: tom.soderblom@tyreso.se

Michael Ullgren, Musiklärare: oboe, klarinett, saxofon och blockflöjt

Telefon: 070-755 48 61
E-post: michael.ullgren@tyreso.se

Hans Wallqvist, Musiklärare: gitarr, elgitarr och ensemble

Telefon: 070-169 85 78
E-post: hans.wallqvist@tyreso.se

Lena Wijk, Musiklärare: violin, viola och ensemble

Telefon: 070-169 85 79
E-post: lena.wijk@tyreso.se

Sidan publicerad av: Annika Jokiranta
Senast uppdaterad: 3 maj 2018
Upp

Hitta på sidan