Tyck till om tyreso.se
Till tyreso.se

Kontakt Tyresö kulturskola

Kontakta kulturskolans assistent för allmänna frågor om anmälan, kötider, fakturor och dylikt. Se kontaktuppgifter. Frånvaroanmälan gör du direkt till din lärare via sms eller e-post, se nedan.

Niclas Arn                          Läs mer om Niclas!
Musiklärare: Elbas
Tel: 070-169 85 59
E-post: niclas.arn@tyreso.se

 

 ‎Niclas Arn

Annika Dandanell
Musiklärare: Piano/keyboard

Tel: 070-169 85 58
E-post: annika.dandanell@tyreso.se

 

Annika Dandanell

Anna Ekman                       Läs mer om Anna!
Musiklärare: Sång, sånggrupp

Tel: 070-169 85 68

E-post: anna.ekman@tyreso.se

Anna Ekman

Cecilia Gustafsson             Läs mer om Cecilia!
Musiklärare: Violin och ensemble

Tel: 070-169 85 60
E-post: cecilia.gustafsson@tyreso.se

Cecilia Gustafsson

Rickard Gustafsson           Läs mer om Rickard!
Musiklärare: Elgitarr, gitarr, rockskola och musikproduktion

Tel: 070-169 85 61
E-post: rickard.gustafsson@tyreso.se

Carina Hedberg
Musiklärare: Tvärflöjt, piano/keyboard och ensemble
Tel: 070-169 85 62
E-post: carina.hedberg@tyreso.se

Carina Hedberg

Patrik Hogenäs                  Läs mer om Patrik!
Musiklärare: Piano/keyboard

Tel: 0768-50 77 35
E-post: patrik.hogenas@tyreso.se

Patrik Hogenäs

Anneli Jupither                     
Musiklärare: Sång, kör

Tel: 070- 488 04 79
E-post: anneli.jupither@tyreso.se

Sånglärare

Jörgen Kristensson            Läs mer om Jörgen!  
Musiklärare: Gitarr och ensemble

Tel:  070-169 85 65
E-post: jorgen.kristensson@tyreso.se

Jörgen Kristensson

Tomas Nordebrink                         
Musiklärare: Piano/keyboard

Tel: 070-3440443
E-post: tomas.nordebrink@tyreso.se

Tomas Nordebrink

Carolina Nylund                  
Bildlärare

Tel: 070-169 85 57
E-post: carolina.nylund@tyreso.se

 

Elsa Magnusson                    Läs mer om Elsa!
Musiklärare: Cello, piano/keyboard och ensemble

Tel: 070-169 85 67
E-post: elsa.magnusson@tyreso.se

Elsa Magnusson

Dana Marouf                         Läs mer om Dana!
Teaterlärare

Tel: 073-623 70 63
E-post: dana.marouf@tyreso.se

Dana Marouf

Pernilla Petersson                Läs mer om Pernilla!
Musiklärare: Fagott, blockflöjt, piano/keyboard
och ensemble

Tel: 070-169 85 71
E-post: pernilla.petersson@tyreso.se

Pernilla Petersson

Felice Branzell                    
Danslärare: Dansmix, jazzdans

Tel: 076-650 68 81
E-post: felice.branzell@tyreso.se

Danslärare

Mikael Renliden
Musiklärare: Bleckblås, ensemble och rockskola

Tel: 070-169 85 73
E-post: mikael.renliden@tyreso.se

Mikael Renliden

Ragnhild Rörlien
Danslärare: Jazzdans, modern och nutida dans, klassisk balett, showdans

Tel: 070-169 85 74
E-post: ragnhild.rorlien@tyreso.se

Ragnhild Rörlien

Anne Aaltonen Samuelson
Musiklärare: Kör, sånggrupp, musikteori

Tel: 070-169 83 56
E-post: anne.aaltonen.samuelson@tyreso.se

Anne Aaltonen Samuelson

Anders Scherp                    Läs mer om Anders!
Musiklärare: Slagverk och ensemble

Tel: 073-723 00 10
E-post: anders.scherp@tyreso.se

Anders Scherp

Tom Söderblom                    Läs mer om Tom!

Musiklärare: Slagverk och ensemble

Tel: 070-355 68 72
E-post : tom.soderblom@tyreso.se

Tom Söderblom

Michael Ullgren
Musiklärare: Oboe, klarinett, saxofon och blockflöjt

Tel: 070-755 48 61
E-post: michael.ullgren@tyreso.se

Michael Ullgren

Hans Wallqvist                      Läs mer om Hans!
Musiklärare: Gitarr, elgitarr och ensemble

Tel: 070-169 85 78
E-post: hans.wallqvist@tyreso.se

Hans Wallqvist

Lena Wijk                              Läs mer om Lena!
Musiklärare: Violin, viola och ensemble

Tel: 070-169 85 79
E-post: lena.wijk@tyreso.se

Lena Wijk

Peter Degerfeldt, tekniker 

Ljud- och ljusteknik, ansvarig för Forellscenen.
Tel: 08-578 293 49  
E-post: peter.degerfeldt@tyreso.se

 Peter Degerfeldt

Publicerad av: Patrik Hogenäs

Senast uppdaterad: 2017-09-25

Högermeny

Kontakt

Tyresö kulturskola

Kulturskolechef
Christina Holm
Postadress:
135 81 Tyresö
Besöksadress:
Kulturcentrum Kvarnhjulet, Pluggvägen 6 A, hus A, ingång A1
135 46 Tyresö

Politiskt ansvar

Kulturskolans stab

Kulturskolans stab

Christina Holm

Christina Holm
Kulturskolechef
Tel 08-578 293 89
E-post: christina.holm@tyreso.se  

 

Jennifer
Jennifer Seidefors
Assistent
Kulturskolans expedition
Tel 08-578 291 72
E-post: kulturskolan@tyreso.se