Tyck till om tyreso.se

Kulturenhetens personal

Kulturenhetens personal har sitt kontor på Tyresö bibliotek, Östangränd 7, mitt i Tyresö centrum. Kulturenheten och biblioteket är från och med januari 2017 en avdelning med gemensam chef.

Susanne Gunnarsson, avdelningschef Tyresö kultur och bibliotek
Tel: 08-578 29409 
E-post: susanne.gunnarsson@tyreso.se  

 


Charlotte Gyllner, kultursekreterare
Utställningar i Tyresö konsthall och på Trollbäckens bibliotek samt bildverkstad.
Tel: 08-578 294 16  
E-post: charlotte.gyllner@tyreso.se 

 

 

Charlotte Gyllner

Anna-Karin Lejdal, kultursamordnare
Allmänkultur, kulturbidrag, kulturstipendium
Tel 08-578 291 25
E-post: anna-karin.lejdal@tyreso.se

Anna-Karin Lejdal

Moa Keskikangas, vik. kultursekreterare (vår 2017)
Barnteater, arrangemang
Tel 08-578 297 35
E-post: moa.keskikangas@tyreso.se 

 

 


Helena Simonsson Ulfvebrand, vik. kultursamordnare
Skapande skola
Tel: 08-578 298 43
E-post: helena.ulfvebrand@tyreso.se

 


 

Lena Guthe, kultursekreterare, tjänstledig våren 2017
Arrangemang, barnteater och lokalhistoria.
Tel: 08-578 294 03  
E-post: lena.guthe@tyreso.se

 

Lena Guhte




Publicerad av: Kristina Erdholm

Senast uppdaterad: 2017-01-04

Högermeny

Relaterad information

Kontakt

Kultur och bibliotek

Kultursamordnare
Anna-Karin Lejdal
Postadress:
Kultur och bibliotek
135 81 Tyresö
Besöksadress:
Östangränd 7
135 40 Tyresö

Politiskt ansvar