Tyck till om tyreso.se
Till tyreso.se

Vår organisation

Nybodalogga

Rektor: Kia Broomé (ansvar lag A och E)
Biträdande rektorer: 
Kerstin Berglund, (ansvar lag C och D).
Anneli Eriksson (ansvar lag B)



Skolformer: Grundskola årskurs 4-9 och grundsärskolan årskurs 6-9.
Profilklasser från årskurs 4, övriga klasser årskurs 7-9.

E-post till pedagoger: förnamn.efternamn@utb.tyreso.se (ej åäéöü. Använd aeou). I de fall då adressen inte är given, t ex hos pedagoger med dubbelnamn, står förnamn.efternamn inom parentes efter namnet nedan.

Skolans pedagoger enligt arbetslagsplacering

Lag A (årskurs 4-6):
Anna-Karin Jernberg
Gunnel Röja
Sandra Sundberg
Marie Gustafsson
Ida Andersson (ida.andersson02)

Mario Vuksic
Gunilla Larsson


Lag B (årskurs 8):
Anna Hedin Åslund (anna.aslund) 
Marie Mårtensson
Niclas Jonsson
Morgan Nilsson
Helena Sundin
Elin Jonsson (föräldraledig)

Sandra Melani
Peter Jansson
Jonatan Strige
Jessika Färnbo
Viveca Vilhelmsson
Tarek Aloui 
Rolando Carrera 
Aldo Ruz Torres


Lag C (årskurs 9):
Hedi Hafsia
Jessika Forsberg
Lisa Fogelberg
Hala Mati
Carl-Johan Svensson
Victoria Magnusson (föräldraledig)
Therese Marcus Clevestam
Kim Andersson
Emma Birkholz (föräldraledig)
Christopher Jaroslawski
Jessica Mångs
Erika Eliasson
Peter Foureaux


Lag D (årskurs 7):
Markus Nyman (bo.nyman)
Eoin Nethercott
Annika Wiman
Julia Weinberg

Marita Olsson
Per Walfridsson
Karin Friberg
Anna Gustafsson
Kerstin Liljegren

Anneli Linder
Vanja Rehn
Fali Gråman


Lag E (särskola och autismgrupp):
Kristina Osbeck
Marie Lundqvist
Barbro Sjöbrand
Eva Lindblom
Elisabeth Berglund
Mikaela Talryd
Andreas Berglund
Linda Lundvall Becker (linda.becker) (föräldraledig)
Linda Birgersson
Pontus Blüme
Namo KakaKhan
Anas Shoubaki

Specialpedagog/speciallärare:
Kristina Senneryd
Christer Andersson
Johanna Söderqvist Karlsson (johanna.karlsson)
 

Övrig personal:
Skolintendent: Rebecca Ståhl
Assistent expedition: Birgit Hedström
Skolkurator: Kerstin Neidenmark
Vaktmästare: Lars Jändel-Holst
Studie- och yrkesvägledare: Katarina Sjölander
Skolsköterska: Anna-Lena Grahn
Skolpsykolog: Ann-Sophie Wallenborg
Bibliotekarie: Erik Svensson

Kökschef: Håkan Kylsäter
Kock: Adrian Primaru Magnusson
Köksbiträden: Sirpa Olsson, Anneli Jonsson och Camilla Stenström


Publicerad av: Rebecca Ståhl

Senast uppdaterad: 2016-11-28

Högermeny

Relaterad information