Tyck till om tyreso.se
Till tyreso.se

Telefonlista F-9

Skolledningen

Rektor Jonas Åkesson tel: 08-5782 7101 e-post: jonas.akesson@tyreso.se

Bitr. rektor (7-9)

Bitr. rektor (1-6) Charlotta Gleisner tel: 08-5782 7141 e-post: charlotta.gleisner@tyreso.se

Bitr. rektor (F-3), Marie Lampinen tel: 08-5782 7108 e-post: marie.lampinen@tyreso.se

Expeditionen

Administrativ chef (7-9), Eva Zetterlund  tel: 08-5782 7100 e-post: eva.zetterlund@tyreso.se

Administratör (F-6), Susanne Gardbrant tel: 08-5782 7130 e-post: susanne.gardbrant@tyreso.se

Vaktmästeri

Vaktmästare Peppe Holmberg tel: 08-5782 7120 e-post: per.holmberg@tyreso.se

Vaktmästare Mats Ohlsson tel: 08-5782 7118 e-post: mats.ohlsson@tyreso.se

Personal åk 6-9 

Personalrum 6-9, tel: 08-5782 7127

Arbetsrum åk 6-9 övre, tel: 08-5782 7126

Arbetsrum åk 6-9 nedre, tel:08-5782 7128

Observera: E-post adresser till lärare finns på varje årskurs hemsida som du hittar på första sidan.

E-post till personal: förnamn.efternamn@utb.tyreso.se

Personal åk F-5

Förskolekllass /Fritidshem Miklagård
Tel: 08-5782 7137

Skolår 1 /Fritidshem Idavall öppningsavdelning/stängningsavdelning
Tel: 08-5782 7135

Skolår 2 /Fritidshem Midgård
Tel: 08-5782 7138

Skolår 3 /Fritidshem Mimers  
Tel: 08-5782 7136


Skolår 4-5, lärare nås på e-post, adress finns på varje årskurs hemsida som du hittar på första sidan.


E-post till personal
: förnamn.efternamn@utb.tyreso.se

Fritidshem se nummer i vänster kolumn under rubriken fritidshem.

Specialpedagoger/Speciallärare/Lilla gruppen

Pia Ivarsson (F-5), tel: 070-169 83 83 e-post: pia.ivarsson@utb.tyreso.se

Therese Lindholm Ohlson (F-5) tel: 070-169 83 83 e-post: therese.ohlson@utb.tyreso.se

Katherine Dage (6-9), tel: 070-169 83 82 e-post: katherine.dage@utb.tyreso.se

Lilla gruppen åk 6-9 tel: 070-169 83 81, e-post: erik.reinholdsson@utb.tyreso.se   cecillia.fredblad@utb.tyreso.se

Övrigt

Hemkunskapen, tel: 08-5782 7116

Slöjd - trä, tel: 5782 7124

Teknik, tel: 08-5782 7123

Idrotten, tel: 08-5782 7117

E-post till personal: förnamn.efternamn@utb.tyreso.se


Publicerad av: Eva Zetterlund

Senast uppdaterad: 2017-08-23