Tyck till om tyreso.se
Till tyreso.se

Telefonlista Krusboda skola

Frånvaroanmälan, elever All frånvaroanmälan gör du via
E-TJÄNSTER FÖRSKOLA & SKOLA före kl 07.30.

Manuell frånvaroanmälan (i nödfall) före kl 07.30
tel: 08-578 298 02


Rektor
Susie Broquist Lundegård
tel: 08-578 298 01 
E-post: susie.broquistlundegard@tyreso.se 

Bitr. Rektor förskoleklass & fritids
Marianne (Maja) Andersson
tel: 08-578 298 03 
E-post: marianne.andersson@utb.tyreso.se

Expedition
Jennie Kirchner Ekstrand
tel: 08-578 298 02          
E-post: jennie.kirchner@utb.tyreso.se

Skolsköterska
Eva Ivarson
tel: 08-578 299 88
E-post: eva.ivarsson@tyreso.se
Genväg till öppettider och information

Kurator
Gittan Kummetz
tel: 08-578 290 82
E-post: gittan.kummetz@tyreso.se 


Vaktmästare & IT ansvarig
Pierre Näsman
tel: 08-578 298 14                  
E-post: pierre.nasman@tyreso.se

Kök Krusboda skola 
Tomas Viklund, kökschef
tel: 08-578 298 56           
E-post: tomas.wiklund@tyreso.se


Förskoleklass & Fritids

Genväg till öppettider och övrig information 

Förskoleklass A Västan
mobil: 070-169 80 84 

Förskoleklass B Västan
mobil: 070-169 80 83

Förskoleklass C Västan
mobil: 070-169 80 85  

Fritidshem Västan år 2
tel: 08-578 298 22
mobil: 070-488 98 22 

Fritidshem Sunnan år 1 + morgon- & kvällsfritids
tel: 08-578 294 83
mobil: 070-488 94 83 

Fritidshem Kompassen år 3-6
tel: 08-578 298 16
mobil: 070-488 98 24


Pedagogisk Personal

Specialpedagog
Ulrika Nylander
tel: 070-169 83 54
E-post: ulrika.nylander@utb.tyreso.se

Speciallärare
Camilla Sellergren
tel: 070-169 83 55
E-post: 
camilla.sellergren@utb.tyreso.se


Lärare
Aaltonen Samuelson Anne (Musik)
mobil: 070-169 83 56
E-post: anne.aaltonen.samuelson@utb.tyreso.se

Alod Eva (åk 1)
mobil: 070-169 83 48
E-post: eva.alod@utb.tyreso.se

Axelsson Hedlund Petra (Textilslöjd)
E-post: petra.hedlund@utb.tyreso.se

Bernerskog Helen (åk 5)
mobil: 070-169 83 64
E-post: helen.bernerskog@utb.tyreso.se

Davidsson Kerstin (åk 6)
mobil: 070-169 83 58
E-post: kerstin.davidsson@utb.tyreso.se

Ejeblad Johanna (åk 3) 
mobil: 070-169 83 60 
E-post: johanna.ejeblad@utb.tyreso.se

Free Daniel (åk 4) 
mobil: 070-169 83 51 
E-post: daniel.free@utb.tyreso.se

Green Linda (IdH 1-3)
mobil: 070-169 83 47 
E-post: linda.green@utb.tyreso.se 

Hasselqvist Fokas Nicolas (åk 4-5) 
mobil: 070-1698350 
E-post: nicolas.fokas@utb.tyreso.se

Jordas Jessica (åk 5) 
mobil: 070-169 81 76 
E-post: jessica.jordas@utb.tyreso.se

Josefsson Ann-Britt (åk 2)
mobil: 070-169 83 53
E-post: ann-britt.josefsson@utb.tyreso.se

Kalander Zofia (åk 3)
mobil: 070-169 86 64
E-post: zofia.kalander@utb.tyreso.se

Kandelberg Mia (åk 4-6)
070 169 83 57 

E-post: mia.kandelberg@utb.tyreso.se

Larsson Sara (åk 1)
mobil: 070-169 86 63
E-post: sara.larsson@utb.tyreso.se

Lindgren Anette (åk 6)
mobil: 070-169 83 61
E-post: anette.lindgren@utb.tyreso.se

Ljung Monika (åk 4) 
mobil: 070-169 83 49 
E-post: monika.ljung@utb.tyreso.se

Loukkola Carol (Trä- och metallslöjd) 
mobil: 070 169 83 52 
E-post: carol.loukkola@utb.tyreso.se

Lundström Helena (IdH 4-6)
mobil: 070-169 8459
E-post: helena.lundstrom@utb.tyreso.se

Nilsson Maja (åk 3)
mobil: 070-169 83 63
E-post: maja.nilsson@utb.tyreso.se

Reinel Helen (åk 2) 
mobil: 070 169 83 62 
E-post: helen.reinel@utb.tyreso.se

Vesterlund Stefan (åk 3) 
mobil: 070 169 83 95 
E-post: stefan.vesterlund@utb.tyreso.se

Åberg Stina (åk 1) 
mobil: 070 169 83 06 
E-post: stina.aberg@utb.tyreso.se

Ölmerud Kerstin (åk 3)
mobil: 070 169 83 95
E-post: kerstin.olmerud@utb.tyreso.se


Förskoleklass
 
Benandex Anéthe
E-post: anethe.benandex@utb.tyreso.se

Eriksson Olsson Britt 
E-post: britt.olsson@utb.tyreso.se

Figueroa Susana
E-post: susana.figueroa@utb.tyreso.se

Lindblom Natazha  
E-post: natazha.lindblom@utb.tyreso.se 

Lindström Lena 
E-post: lena.lindstrom@utb.tyreso.se 

Njers Dragana 
E-post: dragana.njers@utb.tyreso.se

Nordin Marie  
E-post: marie.nordin@utb.tyreso.se 

Pedagogisk personal 
Armandt Lina 
E-post: lina.armandt@utb.tyreso.se

Farch Yamina 
E-post: yamina.farch@utb.tyreso.se 

Garpenlöv Henrik
E-post: henrik.garpenlov@utb.tyreso.se

Garpenlöv Lotta
E-post: lotta.garpenlov@utb.tyreso.se

Holmberg Jessica
E-post: jessica.holmberg@utb.tyreso.se

Jansson Ivarsson Mikaela
E-post: mikaela.jansson@utb.tyreso.se

Jantz Paulina 
E-post: paulina.jantz@utb.tyreso.se

Mohammadi Hoda 
E-post: hoda.mohammadi@utb.tyreso.se

Olofsson Carina
E-post: carina.olofsson@utb.tyreso.se

Palmgren Anja 
E-post: anja.palmgren@utb.tyreso.se

Paulsson Anders 
E-post: anders.paulsson@utb.tyreso.se

Söderdahl Michaela 
E-post: michaela.soderdahl@utb.tyreso.se

Thegel Mahabad
E-post: mahabad.thegel@utb.tyreso.se

Söker du någon i den pedagogiska personalstyrkan på skolan når du enklast dem genom e-post "
förnamn.efternamn@utb.tyreso.se".


Publicerad av: Pierre Näsman

Senast uppdaterad: 2018-01-12

Högermeny