Tyck till om tyreso.se

Kulturenhetens personal

Kultur och bibliotek är en avdelning med gemensam chef. De har sitt kontor på Tyresö bibliotek, Östangränd 7, mitt i Tyresö centrum. Här är personalen som arbetar med kulturprogram, konstutställningar, kulturbidrag och kulturstipendier.

Susanne Gunnarsson, avdelningschef Kultur och bibliotek
Tel: 08-578 29409 
E-post: susanne.gunnarsson@tyreso.se  

 



Charlotte Gyllner, kultursekreterare
Utställningar i Tyresö konsthall och på Trollbäckens bibliotek samt bildverkstad.
Tel: 08-578 294 16  
E-post: charlotte.gyllner@tyreso.se 

 

 

Charlotte Gyllner

 

Lena Guthe, kultursekreterare
Arrangemang, barnteater och lokalhistoria.
Tel: 08-578 294 03  
E-post: lena.guthe@tyreso.se  

Lena Guhte

 

Anna-Karin Lejdal, kultursamordnare
Allmänkultur, kulturbidrag, kulturstipendium
Tel 08-578 291 25
E-post: anna-karin.lejdal@tyreso.se

Anna-Karin Lejdal

Moa Keskikangas, kultursekreterare
PR kulturarrangemang
Tel 08-578 297 35
E-post: moa.keskikangas@tyreso.se 

 


Helena Simonsson Ulfvebrand, kultursamordnare
Skapande skola, integration
Tel: 08-578 298 43
E-post: helena.ulfvebrand@tyreso.se

 


 

 

 





Publicerad av: kristina.erdholm@tyreso.se

Senast uppdaterad: 2016-08-16

Högermeny

Kontakt

Kultur och bibliotek

Avdelningschef
Susanne Gunnarsson
Postadress:
135 81 TYRESÖ
Besöksadress:
Biblioteket i Tyresö centrum, Östangränd 7

Politiskt ansvar